"Szkolny Gang Słodziaków"

W październiku klasy nauczania początkowego postanowiły hucznie świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Z tego też powodu, uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Jeronimo Martins Polska właściciela sieci sklepów „Biedronka”, który zaopatrzył wszystkie szkoły w książeczki o przygodach „Gangu Słodziaków” oraz maskotki imitujące bohaterów.

Celem konkursu było zaangażowanie uczniów i zmotywowanie do głośnego czytania wraz z ich ulubionymi bohaterami – Słodziakami. Jako, że czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka: uczy samodzielnego myślenia, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, nie mogliśmy się oprzeć i zorganizowaliśmy w naszej placówce tę inicjatywę. Uczniowie wraz z wychowawcami świetnie bawili się w szkolnej świetlicy. Koordynatorem konkursu była Pani Martyna Zygmunt, nauczyciel świetlicy i języka polskiego.

Uczniowie klas 1 – 3 mieli okazję popisać się na forum klasy sztuką pięknego czytania. Następnie wykonali prace plastyczne, będące ilustracjami do dalszych losów Słodziaka, o którym czytali opowiadanie. Wszystko po to, by wygrać nagrodę główną, którą jest 3000 zł dla szkoły na zakup książek do biblioteki. Wspólnymi siłami stworzono także foto budkę, po wejściu do której można było wcielić się w zajęczycę Zuzię. Dodatkowej zabawy dostarczyły dzieciom maski sówki Zosi i zajączka, a maskotki Słodziaków są rozchwytywane w świetlicy po dziś dzień! Czekamy na wyniki konkursu!

Script logo