"Z nieba spadła" w Witkowicach

Czy aniołom wypada jeździć na deskorolce, a królowi Herodowi tańczyć? Okazuje się, że tak, ale tylko w trakcie przedstawienia bożonarodzeniowego w Witkowicach! Po raz kolejny mieszkańcy wsi mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez ogromną, bo osiemdziesięcioosobową grupę teatralną, w skład której weszli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach.

Dzięki inscenizacji pt. "Z nieba spadła", zrealizowanej w nieco baśniowej konwencji, mogliśmy wspólnie przeżywać odwieczną tęsknotę człowieka za Bogiem, do którego wiodą mniej lub bardziej kręte drogi... W blasku betlejemskiej gwiazdy wspólnie dotarliśmy również do kresu wędrówki, którym jest zawsze Boża Dziecina...

W tym roku dopisała nam ogromna publiczności, której przewodzili zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Kęty, Krzysztof Klęczar , I zastępca Burmistrza – Rafał Ficoń , Proboszcz tutejszej Parafii ks. Stanisław Lipowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach – Marek Nycz , Radny Powiatowy – Dariusz Gawęda , Sołtys Witkowic – Marian Zaręba , przedstawiciele lokalnych organizacji oraz sympatycy i przyjaciele szkoły.

Przedstawienie zrealizowane z dużym rozmacham udało się przygotować dzięki staraniom dzieciom i młodzieży pod kierunkiem Barbary Stwory. O oprawę muzyczną zadbali: Piotr Zięba - nauczyciel muzyki i Krzysztof Koczur - absolwent szkoły. Dekorację wykonały: Teresa Deluga, Edyta Jurzak i Kinga Kiepura- Janeczko , która razem z Anną Rusek przygotowały także do występu dzieci przedszkolne. Animację 3D stworzoną specjalnie na potrzeby inscenizacji zrobił dla nas Paweł Stwora – grafik. Wydarzenie wsparli także Powiatowy Zespół Szkół nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach , Dom Kultury w Kętach, Bukieciarnia Kęty. Przedstawienie poprzedził występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowicach.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do rodziców, którzy, jak co roku, pomagali w przygotowaniu kostiumów, rekwizytów, przywozili dzieci na liczne próby, zadbali o poczęstunek w dzień samego występu.

Script logo