7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia!

W tym roku 2020 /tj. wtorek/ to święto ma szczególny charakter. Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią. Pandemia - ,,Koronawirusa” zmieniła życie nas wszystkich w ciągu zaledwie kilku tygodni. W Polsce liczba chorych przekroczyła już 4 tysiące. Większość z nas stara się chronić swoje zdrowie poddając się ograniczeniom wprowadzonym na czas pandemii.

Jest jednak grupa ludzi, która codziennie walczy na pierwszej linii frontu, troszcząc się przede wszystkim o nasze życie. To pracownicy - ,,Służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci, kierowcy karetek i cały personel medyczny”. Ponadto policjanci, strażacy, żołnierze, wolontariusze oraz wszyscy ludzie wielkiego serca, chętni do niesienia pomocy i wsparcia  zarówno służbom medycznym jak również wszystkim potrzebującym obywatelom naszego Kraju!

Stąd gorący apel największych polskich mediów: we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13-ej stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę i wielką odwagę! Tyle, nawet zamknięci w domach zawsze możemy dla nich zrobić, gdyż jest to zarazem nasz wszystkich, wręcz obowiązek! 

,, #BrawaDlaWas”!

W tych trudnych i zarazem szczególnych czasach oni nie mogą zostać w domach. Codziennie ryzykują życie swoje i swoich bliskich walcząc o nasze zdrowie. Borykają się ze zmęczeniem i pracują - mimo niedoborów sprzętu, środków ochrony osobistej, a przede wszystkim braku skutecznego lekarstwa. Nie poddają się i stoją na stanowisku i walczą z niewidzialnym przeciwnikiem.

 ,,WIELKIE BRAWA DLA NICH WSZYSTKICH JAKO OBECNYCH BOHATERÓW TEGO SZCZEGÓLNEGO OKRESU”!

PAMIĘTAJMY!

Dbajmy o siebie jak dotąd, nie wychodźmy z domów kiedy nie ma potrzeby, nie spotykajmy się z innymi, aby nie dokładać pracy lekarzom. Szanujmy i doceńmy tym samym ich trudną pracę, pełnioną w tak wyjątkowych i trudnych okolicznościach!!!

Paweł Kurnik

Script logo