Laureatka konkursu plastycznego

 

W miesiącu lutym 44 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci  "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz". Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Organizatorem konkursu była  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Konkurs przebiegał pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tematem prac konkursowych było  zapobieganie wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarskich. Przed przystąpieniem do konkursu dzieci zapoznały się z „Wykazem czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Laureatką w etapie regionalnym konkursu została Marta Borowy z klasy 3. Uczennica zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym konkursu. Gratulujemy.

Przygotowała Jolanta Parcia

Script logo