Lekcje wychowania fizycznego na basenie

Wzorem poprzednich lat uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w ramach wychowania fizycznego w zajęciach na basenie w Kętach. Pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów oswajali się z wodą i zdobywali pierwsze umiejętności pływackie. Zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny i atrakcyjny, i dostarczały uczniom wiele radości i zabawy. Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie wydają im się znacznie ciekawsze niż inne formy zajęć z wychowania fizycznego.

Pływanie przynosi szereg korzyści zdrowotnych: dotlenia i  uodparnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, usprawnia krążenie, pracę serca i płuc, zapobiega i koryguje wady postawy, przyspiesza kurację odchudzającą, harmonijnie rozwija całe ciało, gdyż aktywizuje więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportowa.

Pływanie wpływa korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci. Kształtuje podstawowe cechy motoryczne, wyrabia pożądane cechy osobowościowe np. odwagę, zdyscyplinowanie, wpływa również na rozwój społeczny: zgodne współdziałanie w zespole, odpowiedzialność za drugą osobę znajdującą się w wodzie, jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Umiejętność pływania pozwala poprawić stan zdrowia oraz zapewnić bezpieczne przebywanie nad wodą, przeciwdziała wypadkom utonięć.

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno, jednak im wcześniej podjęta tym łatwiej pozbyć się lęku przed wodą i szybciej można opanować sztukę pływania.

Być może najważniejszym profitem wynikającym z umiejętności pływania jest zwiększone bezpieczeństwo. Wielu z nas spędza wakacje na plaży, przy basenach i każdy w jakimś etapie życia styka się z wodą.

Script logo