Najbardziej oczekiwany konkurs dla klas młodszych ROZSTRZYGNIĘTY !!!

9 MARCA miał miejsce I etap Konkursu pt.,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z naszej szkoły.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Julia Kwaśniak, Julia Gąsiorek, Julia Paluch, Anna Durańczyk, Arkadiusz Chwierut i Aleksandra Naglik, którzy 31 Marca przystąpili do rywalizacji o 3 pierwsze miejsca.

Zawodnicy odpowiadali kolejno na wylosowane pytania za 5,3,lub1 punkt. Pytania dotyczyły treści 20 tytułów książek detektywistycznych dla dzieci będących w czołówce listy bestselerów literatury dziecięcej w Szwecji. Książki te cieszą się także powodzeniem wśród uczniów ZSP w Witkowicach i znikają ze szkolnej biblioteki niczym ,,świeże bułeczki!”

Po wyczerpaniu przygotowanych pytań, dzieci głośno czytały fragment swojej ulubionej tajemnicy, a później musiały zabawić się w detektywa i sprostać pewnej zagadce.

Zwyciężczynią konkursu okazała się Julia Kwaśniak, która zdobyła ogromną ilość punktów.

Dziewczynka do konkursu przygotowywała się bardzo starannie i długofalowo. Świadczą o tym: wiedza, oraz 3 grube zeszyty, w których notowała najważniejsze kluczowe zdarzenia z przeczytanych książek, sporządzała mapy, zna wszystkich bohaterów.

Jest fanką serii książek o Lassem i Mai, o czym świadczy jej domowa biblioteczka.

II miejsce zajęła Julia Paluch, III Anna Durańczyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Także publiczności złożonej z uczniów klasy III b SP, która (najbardziej zaangażowała była wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Rodak – Duraj, w tropienie oszustów, złodziei i rzezimieszków), zaskakiwała podczas konkursu znajomością treści książek z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

Zapraszam wszystkie dzieci do czytania tej serii, ale ostrzegam trzeba wykazać się dużą determinacją, by je zdobyć!

Jeśli nie wiecie, co oznacza słowo determinacja, zapytajcie uczniów klasy III b, albo sięgnijcie do Słownika Wyrazów Obcych.

Organizator i pomysłodawca konkursu

Marta Kostka

 

 

 

Script logo