Niecodzienna wycieczka

W dniu 07.05.18.r o godzinie 6.00 na parkingu przy  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Witkowicach panowało niecodzienne poruszenie. Uczniowie klas VII b oraz II gimnazjum wraz z opiekunami wycieczki p. Krzysztofem Gilowskim, p. Edytą Jurzak, p. Bogdanem Kocemba oraz p. Eweliną Adamus wyruszali na dwudniową wycieczkę szkolną do...Wiednia. 
Plan wyjazdu był napięty, jednak nikt nie narzekał, gdyż wiedział, że warto wykorzystać każdą chwilę, aby poznać najpiękniejsze zabytki rodziny cesarskiej Habsburgów oraz architektoniczny dorobek Austriaków. Turystom towarzyszyły różnorodne emocje: od zachwytu przy pałacu Schonnbrunn (letnia rezydencja Habsburgów) czy przy okazałym domu słynnego architekta Hunderwassera, smutku na widok pomnika ofiarom wojny i faszyzmu, po oszołomienie panoramą miasta z wysokości 150 metrów (wzgórze Kahlenberg). 
Zwiedzanie najbogatszej stolicy Europy to nie wszystkie cele tego wyjazdu. Stał się on  okazją na zmierzenie się z umiejętnościami komunikacji w języku niemieckim oraz wejście w wielonarodowościową, bogatą kulturowo, społeczność mieszkańców Wiednia. Dwa dni wyjazdu minęły niepostrzeżenie, jednak w uczestnikach pozostało wiele refleksji i być może pojawiły się plany kolejnych podróży....


szkolny organizator E.A.

Script logo