Nowe okna w szkole w Witkowicach

Jak co roku, czas wakacyjny to okres remontów w placówkach oświatowych. Właśnie zakończyła się wymiana stolarki okiennej na ścianie frontowej w Szkole Podstawowej w Witkowicach. Jak poinformowała dyrektor placówki Bożena Kubisiak, inwestycja, której finał planowany był na 7 sierpnia, przebiegła bardzo sprawnie i już po dwóch tygodniach od przekazania placu budowy można było dokonać odbioru prac.

– Mamy teraz ponad mieniąc, by spokojnie zająć się malowaniem, porządkami i przygotowaniem szkoły na nowy rok szkolny, który, mamy nadzieję, rozpocznie się już w normalnym trybie – podkreśliła.

W ramach inwestycji wymienione zostały okna całej elewacji zachodniej w nowej i starej części szkoły. To w sumie 36 okien w dziewięciu salach lekcyjnych, w tym w sali komputerowej, ponadto w pokoju szkolnego pedagoga, a także w korytarzu. Kolor stolarki dostosowany został do już istniejącej w szkole.

- Estetyka to jedno, ale bardzo się cieszymy, że w zimie w klasach będzie ciepło, a dzięki nowym oknom utrzymanie porządku będzie łatwiejsze dla pań sprzątających - dodaje dyrektor szkoły. Zwraca także uwagę, że na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest bezpieczeństwo uczniów. - Wszystkie dolne części okien otwierane są tylko w sposób uchylny - podkreśla.

Koszt prac – ponad 80 tys. zł – sfinansowano z budżetu Gminy Kęty. Remont obejmował: demontaż okien drewnianych i parapetów zewnętrznych stalowych, montaż nowych okien PCV, parapetów stalowych zewnętrznych i nakładek renowacyjnych na parapety wewnętrzne, uzupełnienie tynków na ościeżach wewnętrznych i zewnętrznych, wypełnienie przestrzeni za parapetami i pod dolnymi ościeżnicami, wyprofilowanie spadków pod parapety, odbudowę ościeży wewnętrznych z wykończeniem narożników.

Wykonawcą była firma „MIR-POL” Mirosław Baścik z Witkowic. Nadzór inwestorski sprawował Inspektor Antoni Sienicki.

W odbiorze z ramienia Gminy Kęty uczestniczyli burmistrz Krzysztof Jan Klęczar wraz z zastępcą Rafałem Ficoniem.

źrodło:Info Kęty Kamila Frysztacka

Script logo