Pasowanie uczniów pierwszej klasy

1 września 2020 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witkowicach odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość ta była trochę inna niż w latach poprzednich. Odbywała się w warunkach tzw. reżimu sanitarnego. Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas pierwszych ze swoimi rodzicami. Dla dzieci był to dzień wyjątkowy, ponieważ zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej poprzez ślubowanie i pasowanie na uczniów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich przybyłych uczniów i rodziców przez panią dyrektor Bożenę Kubisiak, uczniowie klasy czwartej i ósmej przywitali swoich młodszych  kolegów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i rożków z łakociami, które ufundowała Rada Rodziców.

Życzymy pierwszakom i wszystkim uczniom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Witkowicach wielu sukcesów w nowym roku szkolnym! Uroczystość przygotowana pod okiem nauczycieli: p. Jolanty Parci i p. Piotra Zięby sprawiła, że przyjęcie najmłodszych do społeczności uczniowskiej wypadło bardzo uroczyście.

Script logo