PROJEKT CZYTELNICZY - CO NOWEGO?

Co nowego w projekcie czytelniczym?
W ostatnich dniach wiele się działo! Poza wizytą pani Piątkowskiej - pisarki - i bardzo udanym spotkaniem autorskim, przeprowadziliśmy dwa konkursy czytelnicze oraz drugi etap konkursu na najlepszą gazetkę ścienną. Ponadto wybrane klasy, w ramach lekcji języka polskiego, odwiedzały bibliotekę, by wspólnie wypożyczać książki i wymienić się doświadczeniami na temat ciekawych tytułów. Trwa również czytanie książek z wychowawcami oraz polonistami w ramach godzin wychowawczych i lekcji języka polskiego.

Wyników testów ze znajomości wybranych lektur (dla gimnazjum książki E.E. Schmitta Dziecko Noego, dla szkoły podstawowej R. Dahl Charlie i Fabryka Czekolady) nie publikujemy, bowiem czekamy na drugi etap rywalizacji, ten rozstrzygający, który będzie miał miejsce w kwietniu. Przypominamy, że tym razem uczniowie SP muszą się wykazać znajomością Opowieści z Narnii, zaś młodzież gimnazjum Hobbita. Cieszymy się z dużego powodzenia konkursów czytelniczych, w których łącznie wzięło udział 47 uczniów ZS-P w Witkowicach!

W drugim etapie konkursu na najlepszą gazetkę ścienną zwyciężyła klasa VI b, która przygotowała prezentację powieści M. Witcher Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Wyróżnienie ex aequo zdobyły klasy IVa i IV b, które przygotowały gazetki poświęcone Opowieściom z Narnii. Ostatni, trzeci etap konkursu, zostanie rozstrzygnięty w maju i wówczas wyłonimy zwycięską klasę. Przypominamy, że trwają konkursy na najbardziej aktywnego czytelnika, na najlepsze opowiadanie, najlepszą recenzję wybranej książki! Zachęcamy - podzielcie się z nami swoimi pomysłami, twórczością, zaproście innych do czytania dobrych książek. Szczegóły konkursów w regulaminach, które znajdują się na gazecie ściennej na parterze, w części gimnazjalnej szkoły oraz na naszej stronie internetowej! Zapraszamy do udziału!

 

B.S.

 

 

 

 

 

 

Script logo