Razem bijemy rekord!

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Właśnie dlatego prowadzimy w naszej szkole zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzięki fantomom pozyskanym od WOŚP uczniowie uczą się jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową.

W dniu 16 października, czyli w dniu “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- kolejny już raz wzięliśmy udział w biciu rekordu z WOŚP. Było nas 48 ( uczniowie klasy III SP ,klasy VIII a i VIII b). Podziękowania dla p. Marka Mizery i p. Bogdana Kocemby za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania należą się Wam drodzy uczniowie, bo przecież to Wy, możecie przyczynić się do ustanowienia nowego rekordu, ale głównie dlatego, że to Wy potraficie prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, możecie uratować drugiego człowieka.

Dane z bicia rekordu z 16 X 2017r.

W zeszłym roku w biciu rekordu wzięło udział aż 85 010 osób. Zdecydowana większość to uczniowie ze szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że w tym roku ustanowimy Nowy Rekord. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki.

 

Script logo