WYPRAWA DO JURA PARKU W KRASIEJOWIE

W dniu 20 września uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach szkolnego projektu „Mój sukces”. Wyprawa była nagrodą za postęp w nauce i wzorowe zachowanie.

W piątkowy poranek dwa autokary uczniów wraz z opiekunami wyruszyły w kierunku Krasiejowa. Po dotarciu do tutejszego Jura Parku wszyscy uczestnicy wyprawy mogli przeżyć niezwykłą przygodę, cofając się do czasów prehistorii. Historyczna wędrówka rozpoczęła się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Podczas oglądania multimedialnych prezentacji i tematycznych wystaw uczniowie mogli zapoznać się z dziejami początków ziemi i pierwszych ludzi. Uzupełnieniem tej części zwiedzania była wyprawa Pociągiem Prehistorii przez Tunel Czasu. Następnie uczestnicy zwiedzali Muzeum Paleontologiczne, gdzie mogli obejrzeć prawdziwe wykopaliska i efekty pracy paleontologów. Prezentowane w tej części Muzeum szkielety prehistorycznych zwierząt, pochodzące sprzed milionów lat, wywarły na wszystkich duże wrażenie. Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę w tutejszym Parku Rozrywki. Wesołej zabawie na karuzelach nie było końca, nadchodził jednak czas powrotu do Witkowic.

W drodze powrotnej przyszedł czas na podsumowania. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Podczas wycieczki udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, a wrażenia z tej wyprawy na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej Szkoły. Za naszym narodowym wieszczem rzec mogę: „I ja tam z uczniami byłam, Jura Park zwiedziłam, a co widziałam i słyszałam, na tej stronie opisałam”. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom naszej szkoły za sfinansowanie wycieczki.

Script logo