Zebranie z rodzicami !

 Szanowni Rodzice !

 W związku z niepokojącymi ogólnopolskimi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracam się ponownie do Państwa z prośbą o wzmożoną kontrolę rodzicielską w zakresie korzystania przez Państwa dzieci z Internetu.

 Mając na uwadze troskę o naszych uczniów-Państwa dzieci informuję, że w dniu 04.04.2017r. o godz. 17.00 odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami poświęcone tematyce zagrożeń wynikających z Internetu, gier komputerowych. Po zebraniu ogólnym na sali gimnastycznej odbędzie się zebranie w klasach z wychowawcami.

 Jak wynika z danych gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo. Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci, jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia. Ze względu na powagę zjawiska proszę o niezawodne przybycie.

Z poważaniem:  Bożena Kubisiak

 

Script logo