Zielona szkoła 2018

W dniach 12-21.05.2018r. uczniowie z naszej placówki uczestniczyli w  „Zielonej Szkole” w Łebie. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności życia w grupie, kształcenie postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego. Naszym miejscem zakwaterowania był ośrodek wypoczynkowy „Star”, w którym  czekały na nas nie tylko ładne pokoje ale przede wszystkim smakowite posiłki i zawsze życzliwy personel. 

W tym roku, wzorem lat poprzednich mieliśmy okazję skorzystać z wielu atrakcji oraz cieszyć się  piękną pogodą. Uczniowie podczas wycieczek pieszych, autokarowych oraz wodnych mogli zapoznać się z dziedzictwem kulturowym wybrzeża. Odwiedziliśmy Ruchome Wydmy, które znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce. Nie mogło również zabraknąć wycieczki do Trójmiasta. W gdyńskim oceanarium podziwialiśmy wszelakie okazy gadów i płazów. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy także historii „Daru Pomorza”, który mogliśmy zwiedzić. Gdańsk przywitał nas słoneczną pogodą, dlatego podołaliśmy starówce, ulicy Mariackiej oraz przeszliśmy bramą Floriańską.  Pobyt na „Zielonej Szkole”, dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć.
Oprócz codziennych zajęć dzieci uczestniczyły w licznych konkursach oraz turniejach sportowych. Ważnym elementem naszego pobytu byłyNeptunalia- chrzest morski, podczas, którego każdy mógł nadać sobie imię morskie oraz  posmakować „nektaru odwagi”. Piesze wycieczki po Łebie, pozwoliły nam poznać jej najciekawsze miejsca m. in. „Ścieżkę Czasu”- Aleje Prezydentów. Spacery brzegiem morza o różnych porach dnia były źródłem nie tylko profilaktyki zdrowotnej, ale również  niezapomnianych wrażeń estetycznych. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nieraz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, żal było nam wyjeżdżać. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i z mnóstwem cudownych wspomnień.

Script logo