1 września nowy rok szkolny

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

APEL Z OKAZJI 80-TEJ ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I

W dniu 2 września uczniowie wkroczyli ponownie w progi szkoły pełni zapału do nauki po wakacyjnym odpoczynku. Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych przez Panią Dyrektor Bożenę Kubisiak nastąpiła część artystyczna uroczystości. W tym roku przebiegała ona pod znakiem obchodów 80-tej Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Przygotowany przez uczniów program był prawdziwą lekcją historii, która przeniosła widzów w czasy dramatycznych wydarzeń z 1939 roku – okresu niemieckiej i sowieckiej agresji na Polskę. Nie zabrakło również akcentów z Powstania Warszawskiego i późniejszego wyzwolenia kraju. Recytacje patriotycznej poezji wojennej  przeplatały się z nostalgicznymi piosenkami powstańców, wprawiając widzów w nastrój szczególnej zadumy. Wysoki poziom artystyczny przygotowanego programu sprawił, że był to prawdziwy hołd oddany żołnierzom poległym w obronie naszej Ojczyzny. Przedstawienie przygotowali: p. Barbara Spadek, p. Dorota Kozioł, p. Barbara Stwora (scenariusz) oraz p. Jan Kuźma (oprawa muzyczna).

Druga część inauguracji roku szkolnego poświęcona była najmłodszym uczestnikom spotkania – uczniom klas I. Poprzezakt uroczystego pasowania na ucznia zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej Szkoły. Było to dla nich i ich rodziców duże przeżycie, a upominki przygotowane przez Radę Rodziców były dodatkowym miłym akcentem.

W ten oto sposób rok szkolny 2019/2020 został oficjalnie rozpoczęty. Wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły życzymy samych sukcesów oraz niegasnącego zapału do pracy i nauki.

Script logo