23.04.2017 - Międzynarodowy Dzień Książki

            Tegoroczne obchody Dnia Książki i Praw Autorskich zbiegły się równocześnie  z XIV edycją Małopolskich Dni Książki zatytułowanych "Książka i Róża".
24 kwietnia 2017 roku, na zaproszenie pani Danuty Sikor - klasa IIA gimnazjum pod opieką pań Teresy Delugi i Małgorzaty Gołek - przybyła do Gminnej Biblioteki Publicznej na warsztaty edukacyjne do których scenariusz opracowała dr Wanda Matras – Mastalerz pt.    „Czarodzieje mogą wszystko”. Głównym celem spotkania było rozwijanie twórczego myślenia oraz propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

Na początku przypominaliśmy różne wiadomości dotyczące książek w ogóle."Burza mózgów" odkryła różne znaczenie słowa "NAJ" w kontekście książek. Dowiedzieliśmy się, która powieść jest najmniejsza i największa, która najgrubsza i najchudsza, która okazała się być najtańszą, a za którą zapłacono najwięcej.

Następnie dyskutowaliśmy nad zagadnieniami: "ducha", "duszy". Śmialiśmy się wymyślając, co byśmy zrobili, gdybyśmy mieli czarodziejską różdżkę. Niektórzy mówili o nowym sprzęcie typu smartfon, komputer. Inni opowiadali o swoich realnych marzeniach.

Potem rozwiązywaliśmy krzyżówki o książkach fantazy.

Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał czerwoną różę -( według katalońskiej tradycji symbolizuje ona krew smoka, którego zabił Św.Jerzy, tego patrona wspominamy 23 kwietnia w dniu uznanym za dzień Święta Książki) - i pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie pani Danusi Sikor za ciekawe spotkanie.

Script logo