FORUM WOLONTARIATU

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań całorocznej pracy. Nie inaczej jest w Szkolnych Kołach Caritas. Kolejny raz, tym razem dość sporą grupą, bo liczącą dwadzieścia osób, udaliśmy do Szczyrku-Czyrnej, gdzie w ośrodku Caritas odbyło się Forum Wolontariatu. Przywitał nas ks. Tomasz Niedziela, dyrektor Centrum Wolontariatu wraz z pracownikami Caritas i dyrektorem domu rekolekcyjnego, ks. Włodzimierzem Szczyrbakiem.

Po krótkim przywitaniu i podsumowaniu minionego roku poszczególne Szkolne Koła Caritas przedstawiały swoje działania. A było się czym pochwalić. Oprócz tradycyjnych już zbiórek żywności, upominków dla seniorów na Boże Narodzenie i Wielkanoc organizowaliśmy także zbiórki dla podopiecznych kęckiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, dla sióstr Klarysek, ponadto włączyliśmy się w sprzedaż książek na dofinansowanie kolonii letniej Caritas i konkursy na Stulecie Niepodległości Polski (II miejsce w kategorii Wydarzenie!). Następnie Honorata Koim, Zuzia Bąbacz i Karolina Bałamucka otrzymały nagrody za wieloletnią dzaiłalność dla SKC, Pani Dyrektor specjalne podziękowanie za wspaniałą współpracę z Caritas, a szkoła bon do Empiku.  Po wspólnym odmówieniu Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa był czas na rozmowy, wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku i chwilę odpoczynku na łonie przyrody. Wreszcie, zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy do Witkowic.

Przy okazji serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom ze Szkolnego Koła Caritas z Czańca, którzy zorganizowali nam przejazd na tę fantastyczną uroczystość.

                                                         Michał Wiśniowski

Script logo