Jasełka

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych

Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.

Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło

A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.

Maleńka Miłość w żłobie śpi,

Maleńka miłość przy Matce Świętej.

Dziś cała ziemia i niebo lśni

Dla tej Miłości maleńkiej”
 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna. Czas spełnienia marzeń i okazywania sobie nawzajem miłości.

Trwając w tym okresie 13 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Witkowicach odbyły się Jasełka pt.”Maleńka Miłość” przygotowane przez dzieci i personel przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Burmistrza Gminy Kęty – Marcin Śliwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach – Marek Nycz, Sołtys Witkowic – Marian Zaręba, Ksiądz Proboszcz – Stanisław Lipowski oraz przedstawiciele lokalnych organizacji.  Przedstawienie jasełkowe połączone było z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

W atmosferę jasełek wprowadziła nas Orkiestra Dęta OSP Witkowice. Po występie orkiestry najmłodsi aktorzy przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus przeplataną kolędami i pastorałkami. Zgodnie z tradycją byli: Maryja, Józef, Dzieciątko, Pastuszkowie, Trzej Królowie, Aniołki. Nie zabrakło również Wołka i Osiołka, którzy pierwsi przybyli do żłóbka oraz Gwiazdek, które wskazywały drogę do Betlejem. Podczas przedstawienia Śnieżynki wykonały układ taneczny do piosenki pt. „Mario, czy Ty wiesz”. Ciekawie zaprezentowały się także Gwiazdki, które podczas tańca wypuściły balony w stronę nieba. Uroczysty i nastrojowy klimat nadała temu przedstawieniu pięknie przygotowana scenografia oraz stroje, w których występowały dzieci.

Na zakończenie jasełek do zebranych gości przemówił Zastępca Burmistrza Gminy Kęty - Marcin Śliwa oraz Dyrektor ZS-P w Witkowicach Bożena Kubisiak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranych gościom za przybycie. Podziękowania składamy również wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu jasełek. Dziękujemy Panu Łukaszowi Stawowczyk za oprawę muzyczna oraz Pani Elżbiecie Kasperek za utrwalenie tej chwili na zdjęciach. Dziękujemy także rodzicom za słodki poczęstunek oraz Radzie Rodziców za jego przygotowanie.

Script logo