Rodzinne gotowanie

Wspólne przygotowywanie posiłków to nie tylko wspaniała zabawa, ale również świetny sposób na budowanie więzi między rodzicami a dziećmi. Z kolei samodzielnie przyrządzone danie to prawdziwy powód do dumy. Dziecko czuje, że jest samodzielne i potrafi zrobić coś, co zwykle zarezerwowane jest dla dorosłych.

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko było zdrowe i rozwijało się prawidłowo. Jednym z czynników, które warunkują zdrowy rozwój, jest odpowiednia dieta. Posiłki, które serwujemy naszej rodzinie, nie zawsze są zdrowe, choć z doświadczenia wiemy, że staramy się i jest coraz lepiej. Przepisy, które znajdziemy w książkach kucharskich naszych mam, ale i tych całkiem współczesnych, nie zawsze odpowiadają naszym założeniom związanym ze zdrowym odżywianiem. Na szczęście jest internet! A w nim kilka ciekawych blogów, na których znajdziemy przepisy na zdrowe, zbilansowane posiłki dla całej rodziny, dostosowane do wieku dzieci

np.  https://ammniam.pl/      lub    https://zielenina.cooking/

Oto propozycje prostych potraw, które dzieci mogą przyrządzić same lub z naprawdę niewielką pomocą dorosłych. Sałatka owocowa  lub owocowe szaszłyki, prawdziwa witaminowa bomba. Muffinki, naleśniki albo domowa pizza. Zachęcam Wszystkich do kulinarnych przygód.

Katarzyna Romik

Script logo