SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

 

W środę grupa naszych wolontariuszy uczestniczyła w spotkaniu Szkolnych Kół Caritas w ośrodku Caritas w Bielsku – Białej Lipniku. Najpierw przy herbacie i ciastkach można było porozmawiać z członkami SKC z innych szkół, następnie przeszliśmy do kaplicy gdzie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz posłuchaliśmy krótkiej konferencji ks. Roberta Kasprowskiego, dyrektora bielsko-żywieckiej Caritas. Kolejnym punktem było spotkanie w salce, gdzie krótko podsumowano tegoroczną działalność i przedstawiono plany i pomysły na kolejne miesiące. Po obiedzie, który był ostatnim punktem spotkania, wróciliśmy do domu.

Nasze SKC mogło pochwalić się udziałem w marcowej edycji zbiórki żywności „Tak! Pomagam”, podczas której udało nam się zebrać prawie 284 kilogramy produktów, które z pomocą księdza proboszcza Stanisława Lipowskiego trafiły przed Wielkanocą do potrzebujących z naszej parafii i dekanatu.

Jak co roku nie zapomnieliśmy także o osobach starszych chorych, dla których nasi wolontariusze upiekli babeczki, przygotowali pisanki i życzenia świąteczne.

Wspólnie z dyrekcja naszej szkoły, Gminą Kęty, diecezjalną Caritas i dyrekcją MOSiR w Kętach zorganizowaliśmy Halowy Turniej Piłki Nożnej, którego atrakcją był mecz Przyjaciele Caritas vs Rodzice z ZSP w Witkowicach, a całkowity dochód został przeznaczony na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Mamy nadzieję, że nasze kolejne akcje będą równie owocne i nie zabraknie nam zapału do pracy. Wszystkim wolontariuszom, opiekunom, przyjaciołom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowania 😊

                                               SKC przy ZS-P w Witkowicach

Script logo