Udział pierwszoklasistów w XI edycja programu edukacyjnego Akademii Bezpiecznego Puchatka

Pierwszy okres nauki w nowej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu dzieci. Wkraczają w zupełnie nowy, obcy świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

Właśnie z tego powodu uczniowie pierwszej klasy uczestniczyli od października do końca grudnia 2019r. w XI edycji programu Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

. Po zgłoszeniu do programu,szkoła drogą elektroniczną otrzymała komplet materiałów edukacyjnych zawierających:

materiały merytoryczne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcyjnymi,

pomoce dydaktyczne dla nauczycieli,

filmy i infografiki,

karty pracy dla uczniów – do skserowania przez nauczyciela.

Po przeprowadzeniu zajęć dzieci zweryfikowały swoją wiedzę rozwiązując na stronie internetowej programu- Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa została wypełniona Ankieta Podsumowującą Program. Było to podstawą do otrzymania Certyfikatu dla naszej Szkoły potwierdzającego udział szkoły w Programie oraz dyplomu dla uczniów.

 

 

Script logo