V Konkurs o Mieście i Gminie Kęty

To już powoli staje się tradycją, bowiem po raz piąty Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach zorganizował Konkurs o Mieście i Gminie Kęty pt. „Miejsce w którym żyję….”

9 marca 2017 roku wsali gimnastycznej organizatora odbył się finał konkursu, który został poprzedzony eliminacjami szkolnymi. Aby wejść do najlepszej trójki reprezentującej szkołę w etapie międzyszkolnym, trzeba było wykazać się na teście wiedzą z zakresu historii, gospodarki, geografii, edukacji, sportu i kultury gminy Kęty. Wyłoniona w tez sposób drużyna wspólnie odpowiadała na pytania z tego samego zakresu w czasie finału.

Nasi najlepsi- Martyna Jurzak, Hubert Kawończyk i Sebastian Klęczar zmierzyli się z drużynami z Kęt, Bulowic, Nowej Wsi, Bulowic i Bielan. W konkursie wiedzy zajęliśmy piąte miejsce. Kolejną kategorią konkursową było nakręcenie pięciominutowego filmu, którego tematem przewodnim mógłbyć jeden z czterech zaproponowanych przez organizatorów. Wybraliśmy – „ Wyjątkowość mojej szkoły” . W ekipie przygotowującej projekt było sporo osób. Częścią techniczną zajął się Sebastian Klęczar z dzielnie asystującymi mu Krzysztofem Kapuścińskim, Hubertem Kawończykiem, Krystianem Jekiełkiem i Remigiszem Szarkiem. Częścią artystyczną opiekowała się Aniela Kos wraz z Martyną Jurzak i Martyną Klimczyk. W zadanie zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie z klasy II i III gimnazjum i kilkoro z klasy pierwszej. Bawiliśmy się świetnie. Udało nam się również zaangażować naszych absolwentów. Radek Babiński, Wojtek Kasperek, Monika Babińska, Edyta Cibor – nakręcili krótkie filmy, które stały się częścią naszego projektu. W tej kategorii zdobyliśmy pierwsze miejsce, a swoje nagrody odebrali Aniela i Sebastian.

Wiesława Putek

Script logo