Zielona Szkoła klas III SP

W dniach 15.05 – 24.05.2017 r. uczniowie klas III a i b Szkoły Podstawowej w Witkowicach wraz z opiekunami Panią Dagmarą Chyl, Panią Jolantą Parcią oraz Panią Małgorzatą Rodak – Duraj przebywają na „Zielonej Szkole” w Łebie.

Dzień I – 15.05.2017 – Powitanie z Morzem.

W poniedziałek 15.05. o godzinie 6:30 na parkingu przed budynkiem szkoły w Witkowicach zebrali się uczniowie klas III a i b, by wyruszyć w swoją 10 dniową przygodę z Zieloną Szkołą. Pora była wczesna, jednak wszystkie dzieci z ogromną energią i uśmiechem na twarzy z pomocą swoich rodziców pakowały walizki do autokaru. Po technicznym przeglądzie autobusu przez Policję w Kętach, zgodnie z planem o godzinie 07:00, żegnani przez najbliższych, młodzi podróżnicy wyruszyli wdrogę. Pogoda była sprzyjająca do podróży autokarem – nie było ani za zimno ani za ciepło, a przyjemny wiaterek rozwiewał deszczowe chmury. Po 9 i pół godzinnej jeździe, o godzinie 16:30 nasi wycieczkowicze dotarli do Łeby, która przywitała ich ciepłą słoneczno – lekko pochmurną aurą. Nasz Ośrodek Wczasowy „Star” mieści się przy ulic Brzozowej w bardzo ładnej okolicy. Po przydzieleniu pokoi – uczniowie mieszkają w 3, 4 lub 5 osobowe pokojach – i zakwaterowaniu się – wszyscy poszli przywitać Bałtyk i pospacerować po plaży. Po smacznej kolacji i zapoznaniu się z planem dnia następnego, cała grupa udała się na spoczynek by zregenerować siły po podróży.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witkowicach dziękuje Policji z Kęt za przegląd techniczny autokaru, którym nasi podopieczni jechali na Zieloną Szkołę.

Script logo